19 Aralık 2011 Pazartesi

erkekleri etkilemenin küçük sırları

hadi kabul edelim, hangimiz hoşlandığımız birinin bizi beğenmesini istemedik? hiçbirimiz yanıtını almış kabul ederek başlıyorum yazmaya.. bir erkeği ilk görüşte etkilemenin temel şartının fiziksel görünüş olduğunu bilecek düzeyde ikili ilişkilerden anladığınızı kabul ederekten, geçiyoruuumm..tamam biri geçme! dur dedi, hissettim bunu..

çok makyaj, çok parfüm, çok çook çoklardan kaçın!

makyaj iyidir.. hangimiz yapmıyoruz ki.. tamam aramızda yapmayanlar da olabilir.. o zaman yapmayanlar için söylüyorum.. makyaj, iyidir, candır ama tabi abartıp filli boya kamyonu çarpmış gibi olmamak kaydıyla..o nedenle çok makyajdan kaçının! hiçbir erkek makyajlı hali ile makyajsız hali arasında 7 farktan daha fazla fark bulunan bir kadından hoşlanmaz, bu konuda anlaşalım..çok parfüm sıkmak da aynı şekilde.. diyelim ki er kişi senin binbir dükkana girip, burnunu tüm gün bileğinde tutarak, türlü türlü güçlükler, arkadaş danışmaları bilmem neler sonucu beğenip alıverdiğin o parfümü beğenmiyor! hem aşırı sıkıldığında her parfüm mide bulandırıcıdır.. bu ister dandik bir doldurma parfüm olsun ister falanca markanın bilmem kaç yüz dolarlık parfümü..aynı şey dekolte için de geçerli.. çok dekolte, bayağı ve avam durur..

uzun ve doğal görünümlü saçlara sahip olun..


elbette kısa saç fetişisti erkekler olabildiği bir gerçek.. ancak işi genellemeye vuracak olursak, hele ki türkiye gibi bir ülkede, uzun saça sahip olmak, dişiliğin en önemli göstergelerinden..o nedenle saçlarınızı mütemadiyen uzatın, düzenli bakımını yaptırın, derim..uzun süre beklemek istemiyorsanız ve saçlarınız da çok kısa değilse, kaynak da işinizi görebilir bir süreliğine..

az gülün, çok dinleyin ve hep onaylayın..


masalara vura vura sesli kahkahalar atmak bir kadın için her zaman iticidir..tanıyanlar bilir, ben de öyle gülerim, kimse için kendimi değiştiremem ama siz arabaya taş bu yola baş koydum, fıstık benim olacak falan diyorsanız, gülmenizin volümünü azıcık düşürün..onun yerine, daha sessiz kahkalar atın, sık sık tebessüm edin..çok dinleyin, gözlerinizü belerte belerte onun anlattığı en basit bir şeyi bile size devlet sırrı açıklıyormuşçasına dinleyin ve onaylayın.. tamam her zaman onaylamasanız bile, aman be her şeye muhalafet bu karı, dedirtmeyin kendinize..

dominant teyze olmayın!


kendinize güveniniz olsun, zeki olduğunuzu belli edin ama asarım keserim, vay efendim ben adamın göbeğinden kan alırım, senin ciğerini sökerim, kafanı kırarım stayla da gezmeyin ortalıkta..bütün erkekler çok baskın karakterli ve çok zeki kadınlara yaklaşmaya korkarlar.. ille de dediğinizi yaptırmak mı istiyorsunuz, nazikçe yaptırın istediklerinizi..

o'na özel olduğunu hissettirmeyin..en temel hatalardan biri.. o'na bizim için özel çok özel olduğunu hissettirmek! yapmayın, bunu rica ediyorum, elinizi ayağınızı öpeyim, yapmayın..her an sevebilir gibi, hem de her an gidebilir gibi görmeli sizi..güzel olduğunuzun farkında olun, güzel olmasanız bile onun karşısında sakın kusurlarınızdan bahsetmeyin.. mesela; "ayy aman ben de ne kilo aldım, basenler aldı başını gidiyor, türkiye haritası kadar olcam yakında" demeyin! tutup da "evet azcık şiştin sen heheee" derse, mal gibi kalakalırsınız..yaklaşın ve kaçın! unutmayın ki erkekler,  asla kullanamayacakları arabaların peşinden koşmaktan hoşlanırlar..

ilk adımı asla siz atmayın..

erkekler bir kadının kendilerinden etkilendiğini anlama konusunda kadınlardan çok daha  başarılı.. büyük bir çoğunluğu, yani bu er kişi liseli ergen ya da fatmagül'ün abisi gibi birşey değilse eğer, siz de saman altından su yürütecek, karda yürüyüp izini belli etmeyecek kadar çetin ceviz değilseniz, sizin ona baktığınızı, süzdüğünüzü vb. şeylerinizi anlamıştır.. eğer o anladığı halde hala icraatta bulunmuyorsa, orada bir kendinize gelin, derim! zorla güzellik, olmaz..

kolay gelsin..6 yorum:

 1. şekerim sen 92 doğumlusun....dişinde maydanozla gülsen, hatta adamın karşısında burnunu bile karıştırsan yine de erkekleri etkilersin...bu yazı bizim gibi 76 doğumlu 2 çocuk annelerinin kocalarını etkileyebilmeleri için yazılmış olmalıydı...malum evlilik ve aşk ilişkisi..öptüm seni...

  YanıtlaSil
 2. teşekkür ederim yorumunuz için..:)

  YanıtlaSil
 3. Uzun saç konusuna katılmamak elde değil.:D

  YanıtlaSil
 4. "ilk adımı asla siz atmayın.." Bu çok keskin olmuş yahu er kişi beğenilmiş biraz zaman geçirip huyundan bir tutam aldıktan sonra hala hoşa gidiyorsa yardırın gitsin :)

  YanıtlaSil
 5. :) bi erkek olarak söylüyorsun ama bunu..

  YanıtlaSil